Yapıkredi Bankası Kiralık Kasa Başvurusu ve Ücretleri

Yapıkredi bankası özel eşyalar ve değerli belgeleri saklayıp korumak amacıyla müşterilerine kiralık kasa hizmeti vermektedir.Yapıkredi Bankasından Kiralık Kasa hizmeti alabilmek için ne yapmak gerekir?

Yapıkredi bankası müşterileri kiralık kasa sahibi olabilmeleri için en yakın şubeye giderek bizzat başvurabilirler.Beş farklı kasa boyutu ile hizmet sunan Yapıkredi bankası bireysel müşteri hesabı olan kişilere bu hizmeti verdiği gibi tüzel kişilere de aynı hizmeti vermektedir.

Yapıkredi Bankası Kiralık Kasa Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapıkredi Bankasında kiralık kasa sahibi olmak için Yapıkredi bankasında hesabınızın olması gerekir.Eğer bireysel müşteri hesabınız yoksa en yakın şubeye gidip müşteri temsilcisiyle görüşerek başvuru yapıp, bireysel müşteri hesabı açabilirsiniz.Böylelikle kiralık kasa hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Kiralık Kasa kullanmak istediğimizde Yapıkredi bankası sizlere iki seçenek sunmaktadır.Kasa 24 hizmeti ve Kiralık Kasa hizmeti.

Kasa 24 hizmeti nedir?

Kasa 24 hizmeti ile Yapıkredi bankasında belli bir miktar paranın üstünde varlığı olan müşterilere sunulan özel bir hizmettir.Bu hizmette yılın istediğiniz günü ve istediğiniz saatinde sahibi olduğunuz bu kasaları kullanabilirsiniz.Yalnız bilmeniz gereken önemli bir bilgi,Yapıkredi Bankası bu hizmeti yalnızca İstanbul’da ikamet eden müşterilerine sunmaktadır.

2020 yılı Yapıkredi Bankası KASA 24 ile ilgili ücretlendirme şöyledir.

Kasa24 Depozito ÜcretleriAsgari TutarAsgari
Oran (%)
Azami TutarAzami
Oran (%)
Açıklama
E Tipi Kasa24 Depozito Ücreti940 TLBSMV Dahil
D Tipi Kasa24 Depozito Ücreti860 TLBSMV Dahil
C Tipi Kasa24 Depozito Ücreti780 TLBSMV Dahil
B Tipi Kasa24 Depozito Ücreti650 TLBSMV Dahil
A Tipi Kasa24 Depozito Ücreti560 TLBSMV Dahil

Eğer İstanbul’da ikamet etmiyorsanız veya mesai saatleri içerisinde kiralık kasa kullanımı yapacaksanız normal kiralık kasaları kullanmanız gerekli.Bu hizmet Yapıkredi şubelerinin çoğunda verilen bir hizmet olduğunu unutmayın. 2020 yılı için Yapıkredi Bankası yıllık kiralık kasa kullanım bedelleri de aşağıdaki gibidir.

 

Yıllık KiraAsgari TutarAsgari
Oran (%)
Azami TutarAzami
Oran (%)
Açıklama
Büyük Boy780 TLBSMV Dahil
Orta Boy620 TLBSMV Dahil
Küçük Boy545 TLBSMV Dahil

Kiralık kasa hizmetinden faydalanırken şu bilgileri de unutmamakta fayda var.

  • Bir kasayı en fazla üç kişi kullanabilir.
  • Kasalara tüzel kişiler de sahip olabilir.
  • Parmak izi okuyuculu kasalar da verilen hizmetler arasındadır.
Yetkili Eksper
Yetkili Eksper hakkında 106 makale
Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments