Halkbank Kiralık Dükkân Başvurusu

Özellikle iş yeri sahipleri dükkânlarını veya binalarını kiraya vermek için kurumsal kimliğe sahip kurumlara vermeyi isterler. Bu kurumsal firmaların başında bankalar gelir. Özellikle devlet bankası olması sebebiyle birçok il ve ilçede şubeleri olan Halkbank da bunlardan biri. Peki, dükkân sahipleri dükkânlarını bankalara nasıl kiraya veriyor? Eğer bununla ilgili bilgi almak istiyorsanız bu yazıyı iyi okumalısınız.

Halkbank kiralık dükkân başvurusu nasıl yapılır?

Halk bankasına dükkânınızı kiraya vermek istiyorsanız bir takım soruların da cevabını bulmalıyız. Mesela bankalar hangi caddelerde şube açmak ister? Bankaların binaları kiralarken hangi kriterlere dikkat etmeleri gerekir? Halkbank gibi kurumsal bir bankaya binanızı kiralamak elbette kira geliri açısından sorunsuz olur. Öncelikle işyerinizin kaç m2 olduğunu ve kaç katlı olduğunu banka temsilcilerinin bilmesi gerekir. Banka cephesinin genişliği de bilinmesi gereken konulardan.

Binanızın haritadaki lokasyonu Halkbank yetkililerinin bilmek isteyeceği bilgidir. Özellikle esnaf ve tüccarların birçok konuda çalışmak istediği Halkbank birçok ilçede de şubelerini açmakta ve şube sayısını artırmaktadır. Siz de uygun lokasyonda ve bankanın istediği kıstaslarda binaya sahipseniz kurumsal bankacılıkta Türkiye’nin en iyi bankası olan Halkbank sizin kiracınız olabilir.

Bankaya iş yerinizi kiralamak için nelere dikkat etmeliyiz?

Binanızın iskanı olup olmaması da çok önemli. Banka yönetimi ilk olarak sorun yaşamak istemeyecekleri binaları tercih ederler. Binanın toplam ne kadar m2 olduğu ve bina ile ilgili geniş açılı fotoğraflar Halkbank yetkilileri tarafından değerlendirmeye alınacaktır. Dolduracağınız başvuru formuyla beraber talep edeceğiniz kira miktarını da yazmanız işlerinizi kolaylaştıracaktır. Güvenlik konusu da bankaların dikkat ettiği bir diğer önemli konudur. Dolayısıyla bankaya kiraya verilecek bina veya iş yerinin yanında üstünde bankanın güvenliğini düşürücü durumlar olmamalıdır.

Banka kiralık dükkân başvurusu yaparken nelere dikkat edilmeli?

Sonuç olarak bankaların kiralamak istedikleri dükkanlar ile dükkanlarını bankalara kiraya veremek isteyen dükkan sahiplerini buluşturmak istedik.

Yetkili Eksper
Yetkili Eksper hakkında 64 makale
Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.
guest
4 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Yaşar Kızılateş
Yaşar Kızılateş
Haziran 19, 2020 6:53 pm

 

Adres
deniz mah. güllük cad. ayşehanımapt. no 33 muratpaşa/ ANTALYA
Açıklama
antalya güllük caddesinde kendi mülküm olan apartmanda dükkanımı halkbankasına kiralamak istiyorum . ayrıca atm yeri de vermek istiyoru. dükkanım 160 m2 asma katı var. caddede vakıfbank,iş bankası,ziraat bankası, garanti bankası var. sadece halk bankası yok
ertan özkara
ertan özkara
Ağustos 6, 2020 9:44 pm

38.7614 : 30.5489 AFYONKARAHİSAR MERKEZ İlin en değerli (belediye raiç değer ve konut fiyatları) bölgesi 270 mt mesafede Kesin Protokolü henüz imzalanmış Millet Bahçesi 330 mt mesafede 1 adet Anadolu Lisesi 350 mt mesafede 1 adet Cami 380 mt mesafede Halk Sağlığı Md. 500 mt mesafede yeni yapılan 32 derslikli okul  500 mt mesafede Tren Garı ve TCDD Bölge Müdürlüğü Tesisleri 530 mt mesafede 1 adet Meslek Lisesi 580 mt mesafede İl Sağlık Md 600 mt mesafede Orman Bölge Md. 600 mt mesafede Halk Eğitim Merkezi 700 mt mesafede AFYONKARAHİSAR DEFTERDARLIĞI 750 mt mesafede İl Jandarma Komt. 87 mt ileride VATAN BİLGİSAYAR… Read more »

Adres
Ali Çetinkaya Mh. Atatürk Bulv. Merkez/AFYON
Açıklama
İlin en değerli (belediye raiç değer ve konut fiyatları) bölgesi 270 mt mesafede Kesin Protokolü henüz imzalanmış Millet Bahçesi 330 mt mesafede 1 adet Anadolu Lisesi 350 mt mesafede 1 adet Cami 380 mt mesafede Halk Sağlığı Md. 500 mt mesafede yeni yapılan 32 derslikli okul 500 mt mesafede Tren Garı ve TCDD Bölge Müdürlüğü Tesisleri 530 mt mesafede 1 adet Meslek Lisesi 580 mt mesafede İl Sağlık Md 600 mt mesafede Orman Bölge Md. 600 mt mesafede Halk Eğitim Merkezi 700 mt mesafede AFYONKARAHİSAR DEFTERDARLIĞI 750 mt mesafede İl Jandarma Komt. 87 mt ileride VATAN BİLGİSAYAR şubesi 300 mt çapında 2 adet Şehir Oteli (AS OTEL, OREKO EXPRES) 500 mt çapında muhtelif yerel (SÖZ MARKET, MEVSİM MARKET) bölgesel ve ulusal (A101, BIM) süpermarketler olan 2000 mt çapında sosyo-ekonomik seviyesi yüksek bölgede yer almaktadır. Bölgede 1000 adet ULTRA LÜKS konutluk daha imara hazır arazi bulunmaktadır. Toplu Taşıma güzergahı üzerinde Araç ve Yaya Trafiği yoğun olan bulvar üzerinde Gerekli görüldüğünde mağza bölünebilir