BankaŞube

Bankalara Kiralık Dükkan Önerisi Nasıl Yapılır?

Bankalara kiralık dükkan önerisi ve bankaya kiralık yerim var diyenler için kurumsal bankalara nasıl ulaşıp başvuru yapılabilir ve yer önerilebilir konumuzda anlattık.

Banka şubelerine ve bankaların merkezi olarak konumlandıkları yerlere uygun kiralık dükkanınız varsa bankalara yer önerisi yapmak oldukça avantajlıdır. Hem kurumsal bir kiracınız olur hem de uzun vadeli kira kontratları ile kiracı arama derdi ile uğraşmazsınız.

Sitede daha önce yer verdiğimiz Banka Kiracılı Satılık Dükkan Nasıl Bulunur? yazısında mevcutta kiracısı banka olan mülkleri nasıl bulabileceğinizi anlatmıştık. Burada bahsettiğimiz üzere yerinizi kiralayan bankalar gerçekten kurumsal anlamda en sağlam kiracılardandır. Hem ödedikleri kira bedeli hem de şu dönemde yapılan uzun kira kontratları ile her mülk sahibinin sahip olmak isteyeceği kiracı tipidir.

Bankaları sadece banka şubesi olarak da düşünmeyin tabi ki. Hem şube, hem ATM alanı olarak yerinizi kiralayabilirsiniz. ATM kiralama konusunda sitemizde zaten tüm bankalar için kiralama başvuruları nasıl yapılır anlatıyoruz. Bunu dışında şube olarak kullanılabilecek mülkler için de banka kategorisinde kiralama yollarından bahsediyoruz. Siz bankalara ulaşmaya çalışırken aslında bankalar da aracı olmadan direk mal sahibi ile iletişim kurmak istiyor.

Bankalara Kiralık Dükkan Önerme

Bankalara kiralık dükkan önermenin standart olarak 3 yöntemi var.

Aracı Kurum

Sadece kurumsal firmalara yer öneren ve başta bankalara uygun yerleri bankalara ileten belli başlı aracı kurumlar mevcut. Bunlardan hangileri güvenilir ve hangileri daha az komisyon alıyor iyi araştırıp ve sözleşme maddelerini bir avukata gösterip dükkanınızı bu kurumlar aracılığıyla tüm bankalara gönderebilirsiniz.

Buranın avantajı sizin yerinize mülkünüzü bankalara önerecek ve bağlantıları sayesinde belki hızlıca yeriniz kiraya verilecek. Ancak olumsuz tarafı da banka komisyon ödeyeceği için bu firmalara bu komisyonu size vereceği kiradan çıkartabilir.

Sahibinden

Sahibinden üzerinden direkt aracı olmadan, emlakçılara bulaşmadan sadece bankalara kiralık yerim var diyerek ilan açabilir ve dükkanınızı kiralamak için ilan verebilirsiniz. Buraya verdiğiniz ilan için birkaç gün içerisinde emlakçılar ve üstte bahsettiğimiz kurumsal firmalara kiralık yer sağlayan aracı kurumlar sizi arayacak ve yerinizi kiralamayı teklif edeceklerdir. Fakat unutmayın ki bankaların gayrimenkul bölümlerinde direkt sahibinden kiralamak çok daha avantaj yaratacaktır.

Direkt Bankaya Başvuru

Birçok bankanın kiralık dükkan başvurusu ve kiralık ATM başvurusu aldığı sayfaları mevcuttur. En garanti ve en karlı yöntem kesinlikle direkt bankaya ulaşmaktır. Hangi bankaya nasıl ulaşabileceğinizi sitede anlatıyoruz ve buradan inceleyebilirsiniz. Bankaların da sadece bu işler ile ilgilenen emlak işlerini yürüten profesyonel birimleri mevcut. Direkt onlara ulaşarak mülkünüzü ederinde kiralayabilir, başvurunuzu direkt bankaya yapabilirsiniz.

Bankaya Kiralık Yer Avantajları

Tahmin edeceğiniz gibi bankanın kiracınız olmasının ciddi avantajları vardır. Bunların başında

 1. Kiranız günü güne yatar
 2. Kira kontratları genelde 5-10 sene gibi uzun vadeli olur
 3. Kira artışınız net olarak yapılır
 4. Tekrar bankaya kiraya vermek olasıdır.
 5. Kurumsal kiracınız olur

Bankaya Kiralık Dükkan Şartları

Bir bankanın yerinizi kiralaması için standart olarak belirli şartları olacaktır.

 1. En 300 m2 alana sahip olması
 2. İşlek caddede yer alması
 3. Tercihen otoparklı olması
 4. Depo alanının bulunması
 5. İskan sorunu olmaması
 6. Birden fazla katlı olması

Bankaların yer kiralarken dikkat ettiği konulardır.

Bankalara Kiralık Dükkan Fiyatları

Kiralık yerinizin konumuna ve büyüklüğüne göre fiyatlar oldukça değişkendir. Ancak bir kaç örnek vermek gerekirse;

 • İstanbul Beylikdüzü’nde 500 m2 bir yer için banka 20 bin TL kira ödüyor.
 • İstabul Beşiktaş’ta 350 m2 yer için 35 bin TL kira alınıyor.
 • Ankara Çankaya’da 550 m2 banka kirası 27 bin TL

Bu kiraların her yıl ÜFE üzerinden zamları ve 10 yıl kontratlı olduğunu düşünürseniz oldukça iyi getirileri bulunmakta. Bankalara kiralık dükkan için yerinizi direkt bankalara ulaşıp kiraladığınızda çok daha ciddi kira getirileriniz olabilir.

Siz de banka şubelerine yer önerilerinizi yapabilir ve kiralık yerinizi için bankalarla iletişime geçebilirsiniz. Bu konunun altından da yer önerilerinizi yapabilirsiniz

 

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.

İlgili Makaleler

guest
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
ilker
ilker
Aralık 29, 2020 5:30 pm

 
konya ili karapınar ilçesi ilçe merkezi ana cadde üzeri ( iş bankası karşısı ) 152 zemin 80 bodrum metrekare si olan yeni yapılan dükkanımı kiraya vermek istiyorum

Adres
konya caddesi no 66 karapınar
Açıklama
şube ye uygun kiralık dükkan
MUHSİN CİVELEK
MUHSİN CİVELEK
Ocak 19, 2021 12:32 am

TRABZON /ARAKLI İLCESİNDE ANA CADDE ÜZERİ BİRİNCİ KAT 200 MT İKİNCİ KAT 200MT KARE OLMAK ÜZERE TOPLAM 400 MT KARE COK MERKEZİ VEDE KAMU BİNALARI KARŞISI YENİ YAPILMIŞ COKMERKEZİ BİR NOKTADIR.GELİP GÖRÜP DEGERLENDİRMENİZİ İSTERİM.

Adres
TRABZON / ARAKLI MERKEZ BELEDYE BİNASI YANI NO : 14
Başa dön tuşu
2
0
Gönderx
()
x