Bankalar Kiracınız Olsun! Hemen Başvurun

Banka; mevduat hesaplarının bulunmakta olduğu, her türlü para değerlendirilmelerinin, hareketlerinin yapıldığı; fon hesapları bulunmakta olan, kredi çekimi yapılabilen keza yatırım yapmayı da sağlayan her türlü ekonomik faaliyetin yapılabildiği bir birimdir. İnsanlar bankalardan belirli bir faiz yüzdesi karşılığında kredi çekip, aynı zamanda belirli bir aylık olarak yansıtılacak şekilde belirli faiz oranı ile de yatırım, birikim yapılabilmektedir. Bu işlemler için bankalar hemen hemen her il ve ilçeye ATM ve şube açmaktadır. Bu mekanlar için atm yeri kiralama ve şube kiralama opsiyonları bankalar tarafından tercih edilmektedir. Eğer siz de uygun yer ve dükkanda sahipseniz bankalara kurumsal kiralama yaparak mülkünüzün ATM veya şube olması için başvuruda bulunabilirsiniz.

Tarihteki ilk kurulan banka Mezopotamya bölgesinde mö 3500 yıllarında kurulmuştur, ilk modern banka ise 1609 yılında kurulan Amsterdam Bankası’dır. Osmanlı döneminden önce Türk tarihinde banka kurulumu olmamıştır. Osmanlı döneminde ise ilk kurulan yerli banka 1847 yılında ‘dersaadet bankası’ adı ile kurulmuştur. Bu isim 1953 yılında ise ‘İstanbul bankası’ adını almıştır.

Bankaların görevleri

  1. Bir nevi aracılık yapma; şöyle ki parasını mevduat hesabında tutan kişi parasını bankaya alacağı faiz karşılığında kullandırmış olmaktadır, keza aynı şekilde bankadan borç alıp kredi çekmiş olanlar; bu parasını bankaya kullandıran kişilerin parasını bankaya ödeyeceği faiz karşılığında kullanmaktadır. Böylelikle banka bu iki taraf arasında aracılık görevi görmektedir,
  2. Var olan kaynaklar arasında akıcılık sağlama; özellikle büyük şirketler mevzu bahis olunca oturmuş olan sistemde mevduat hesabı kabarık olandan, mevduat hesabı kabarık olmayana akıcılık sağlamaktadır,
  3. Kişi veya kuruluşların mevduat hesabında bulunan nakitlerinin en akılcıl şekilde kullanmasını sağlama,
  4. Var olan kaynaklarının kullanımı daha verimli hale getirme,
  5. Kısa sürede bulunmakta olan fon hesaplarını, daha uzun fon hesaplarına çevirebilme,
  6. Ülkedeki uygulanmakta olan para politikası etkinliğini verimli kılma,
  7. Dış ve iç ticareti geliştirme,
  8. Bankanın öz parasını oluşturma,

Bankaların şube açması

İnsanların para etkinliğinin artması ile bankaların merkez şubeleri insanlara yetemez hale gelmiştir. Bu yetersizlik sebebi ile bankalar merkezler ile yetinmemiş aynı zamanda şubelere ihtiyaç duyulmuştur. İlk olarak çok nadir bulunan şubeler zaman ile sayısını kat be kat artırmış özellikle metropol kentlerde pek çok yerde şubelere rastlamak mümkün olmuştur. Yeni dönemlerde şube artık telefonlarımıza inmiştir, şubeler artık cebimizdedir ve reel olarak yapılacak birçok işlemi detelefondan yapmak mümkün olmuştur.

Bankaların açacakları şubede olması gereken koşullar

Bu kadar talebin yoğun olduğu şubeleri açmak için bankalar kendilerine uygun bir alan arayışına girmektedir. Özellikle cadde üzeri olan, yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu, şehir merkezine yakın ve de yaklaşık en az 200 metrekarelik bir alanınız mevcut ise bankalar kapınızı çalacaktır.

Bu özelliklere sahip olan yerlerin aynı zamanda yasal olarak izni alınmış olması mutlak şarttır. Hem lokasyonun uygunluğu hem fiziki şartların uygunluğu hâlinde banka merkezinin de onay vermesi ile ödenecek olan bedelin ödendiği takdirde herhangi bir sorun çıkmaması gerekmektedir mekana bankanın şubesinin yerleşmesi için.

ATM Yeri Kiralama

ATM yeri kiralama bankalar tarafından aktif tercih edilen bir opsiyondur. ATM’ler hemen hemen tüm bankacılık işlemlerini sunduklarından bankalar yoğun bir şekilde ATM kiralama yapmaktadır. Ana arterler, yoğun insan geçişi olan yerler, dükkan içleri, köşe başları ve şartları sağlayan hemen hemen tüm mekanlar ATM için kiralanabilmektedir. ATM yeri kiralama için uzun soluklu ve düzenli bir gelir diyebiliriz. Ülkemizde son yıllarda apartman alanlarına ve site içlerine bile ATM yerleştirilmektedir. Siz de uygun bir yeriniz olduğunu düşünüyorsanız BURADAN uygun başvuruyu yapabilirsiniz.

Kira Oranları

Atm alanları lokasyona göre 500 TL ile 5000 TL arası aylık gelir sağlamaktadır. Banka şubeleri ise daha geniş bir kira getirisi sunmaktadır. Şube için genelde ana mekanlar seçildiği için 5 Bin ile 35 Bin TL arası aylık kira getirisi olabilmektedir. Tüm bu gelirler için mülk sahibinin yapması gereken şube veya atm için kiralık yer önerisinde bulunmaktır. Bu başvuru ücretsizdir ve kolaylıkla yapılabilmektedir.

Yetkili Eksper
Yetkili Eksper hakkında 106 makale
Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.
guest
8 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Mustafa Selimoğlu
Mustafa Selimoğlu
Ekim 17, 2019 9:06 pm

Dükkan

Adres
Cumhuriyet mah garnizon Çad no 32 islahiye Gaziantep
Yücel öztürk
Yücel öztürk
Aralık 22, 2019 5:38 pm

Kiralık Dükkan

Adres
Sırrı paşa mah.Enğin cad.no.5/1Derince/Kocaeli
Açıklama
Yapı kredi ve işbankasına 20 mettre mesafede 130m ğiriş 130m bodrum
cihan
cihan
Haziran 30, 2020 12:19 pm

iş yerimi iki adet atm ye vermek isterim

Adres
derviş ali mah fethiye cad.no.36 fatih
Açıklama
kiralık yer
RAHMİ AYAZ
RAHMİ AYAZ
Ekim 10, 2020 9:36 am

KİRALIK DÜKKAN

Adres
İstanbul , Bağcılar, Merkez mah. 674. Sokak no.33
Açıklama
Ziraat Bankası karşısı 185 m2 zemin 150 m2 asma katlı toplam 335 m2 cadde üzeri yoğun lokasyon
Hasan mandalı
Hasan mandalı
Ekim 10, 2020 2:54 pm

Atm

Adres
Örencik mah çakmak sok no1 Çatalca İstanbul
Açıklama
Çatalca örencik mahallesinde ana yola sıfır 200 metre kare arsamı banka atm si için kiraya vermek istiyorum emekli insanların çoğunlukta olduğu 6 diğer mahalleden sonra olan yerleşim bölgemizde atm yoktur konum olarak güzel yerdedir tatilcilerin ve emeklilerin yoğun olduğu bir yerdeyim