ATM Yeri Önermek

Şuraya Atla

ATM makinaları para çekmemizi,  başka hesaba para göndermemizi ; ( havale / EFT ) fatura, kredi kartı borcu, kredi ödemesi gibi ödemelerin yapılabildiği birçok yerde ulaşabildiğimiz adeta küçük banka şubeleridir. Birçok acil olan işlemlerin bu noktadan halledebildiği gibi bu işlemlerin birçoğu cep telefonlarında bulunan, internet üzerinden ulaşılıp indirilen mobil bankacılık ile de gerçekleştirmek mümkün olmaktadır.

ATM yeri seçimi

ATM yerleri seçilir iken aracı kurum ve bankalarca dikkat edilen bir takım unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurlar fizikî unsurlar olduğu gibi konumun taşıdığı özelliklerin unsurları da etkili olmaktadır.

ATM kurulacak alanda olması gereken fizikî unsurlar; eğer ATM kurulacak alan bir bina, is hanı, avm gibi bir yapı ise ATM’nin kurulması planlanan yerin genişliğinin ebatının ATM kurulumuna uygun olması gerekmektedir, bu bina veya yapının yüksekliği ve kat beyanında bulunulması gerekmektedir; eğer bir yapı içerisinde kurulum olmayacak ise kurulum yapılacak olan zeminin uygunluğunun testi yapılır.

Olması beklenen beşeri unsurlar ise istenilen lokasyonda olmasıdır.  İstenilen lokasyon özellikleri ise, atm kurulumu yapılacak olan yerin caddeye yakınlığı, yaya veya araç trafiğine uygunluğu, şehir merkezine uzaklık durumu ve iskanın alınmış olması gibi beşeri unsurlar incelemeye alınmaktadır.

Tüm bu unsurların bulunması dahilinde o alanın kiralaması için herhangi bir aksak nokta ile karşılaşılmaması beklenmektedir.

Atm yeri belirlenmesi

Bu unsurları taşıyan alanların sahibi olan kişiler, banka ile yer sahibinin aracı olacağı firmaya veyahut da doğrudan bankalara atm öneri formu doldurulması dahilinde başvuru yapılmaktadır.

Atm yeri önerisi

Bankalar veya aracı olan firmalar bu önerisi yapılan alanlarda beşeri ve fizikî incelemeler yapıp bu incelemeler sonucunda alınacak olan onay ile beraber kiralama işlemi gerçekleştirilmiş olacaktır.

Aracı bir firma kullanılırsa eğer buradan onay alınması hâlinde bu firmalar atm kurulumu yaparlar ve de bu kurulumdan sonra bankalara bildirimde bulunur ve de o bölgeyi uygun gören bankanın atm si o şekilde açılmış olur.

Doğrudan bankaya yapılan müracatta ise internet üzerinden yapılan başvuru sonrasında bankanın bölge bilgisini alması dahilinde eğer uygun görülür ise bankalar o bölgede atm kurulumunu yaparlar.

Atm kiralaması

ATM’lerin artması halinde popülerliği gitgide artmaktadır atm kiralaması. Önceleri alışveriş merkezi ya da şube yakınlarında bulunan ATM’ler sonradan gitgide artmıştır. Sebebi ise ATM’lerin yaptığı görevlerinin artması ile insanların şubeleri tercih etmeyip tüm bankacılık işlemlerini burdan halletmesi gibi bir kolaylık sağlanmasıdır. Durum bu şekilde olunca alanı uygun olan kişiler bu bölgeleri bankalara kiraya vererek hem yüksek kazanç elde etmektedir hem de banka gibi güvenilir bir kiracı da böylelikle sağlanmaktadır. Özellikle büyük kentlerde daha çok görülmektedir ATM’ler insan yoğunluğu daha da çok olduğu için. Sitemizdeki ATM Başvuru Formları‘na bakarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yetkili Eksper
Yetkili Eksper hakkında 46 makale
Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.

4
KİRALIK YER-ARSA BAŞVURU-ÖNERİ FORMU

avatar
Ilker yilmaz
Ziyaretçi
Ilker yilmaz

Atm önerim var

Adres
Atilla eser caddesi 7a Etimesgut /Ankara
Açıklama
Iyi gunler dükkanimin önünü ATM icin kiraya vermek istiyorum Adresimiz Ankara/Etimesgut piyade mahallesi Atilla Eser caddesi no 7a dükkanimiz istasyon caddesi (ana halteri ) kavsaginda önü trafik ve yaya bakimMindan yogun olup sali günleri bütün gün dükkanimizin önünde cok kalabalik pazar kurulmaktadir ve pazarin tam ortasindayiz caddemiz üzerinde hic ATM bulunmamaktadir iletisime gecerseniz sevinirim iyi günler
Birol BAGCI
Ziyaretçi
Birol BAGCI

Dükkan

Adres
Yavruturna mh. Bahabey cd 68/b...Çorum
Açıklama
İşyerimin bir bölümünü atm ye kiralamak istiyorum bilgilerinize