ATM Yeri Önerme Başvurusu

Şuraya Atla

Ticari gayrimenkul kiralama türlerinden en çok rağbet göreni bankalara ve finans kuruluşlarına ATM yeri kiralamadır. Özellikle aktif bir yerde olan, dar alana sahip, önü yola ve insanların aktif güzergahına açık alanlar ATM yeri olarak bankalara kiralanabilmektedir. ATM yeri önermeden önce aşağıdaki bilgileri dikkatlice okumanız ve buna göre işlem yapmanız çok önemlidir. Düzenli gelir elde etme, dükkan olmasa bile boş araziyi mülk haline getirip kira alma, uzun yıllar kiracı garantisi, enflasyon oranında artan kira, düşük metrekare alanın değerlendirilmesi, dükkan içinin ve site arazisinin gelir getirmesi için ATM kiralama sistemi oldukça uygundur.

ATM Yeri Keşfi

Finans kuruluşları için ATM yeri önerisinde bulunulan mevki için ekspertizler tarafından öncelikle yer keşfi yapılmaktadır. ATM yeri olarak tercih edilecek alanın mutlaka insan yoğunluğuna aktif bir yönü olması, en az 5 metrekare büyüklüğe sahip alanı olması, ATM kabinin yerleştirilmesi için uygun imkanlara sahip olması, elektrik-internet gibi altyapı hizmetlerinin kolaylıkla ulaştırılabiliyor olması gerekmektedir.

Bankalar ATM yeri seçerken özellikle insan yoğunluğuna ve günlük muhtemel işlem adedine dikkat etmektedirler. Konum olarak merkezi yerde olan ve önünden geçen insan sayısı yüksek olan alanlar ATM kiralaması için yüksek potansiyele sahiptir.

Fizibilite ve Analiz

Yukarıda saydığımız tüm özellikler ve diğer unsurlar yetkili ekspertiz tarafından raporlanır ve ilgili mülkün ATM yeri olarak işlevinin uygunluğu değerlendirilir. Bazı ATM ler kabin şekilde alan içine kurulurken kapalı alana kurulup ön yüzü dışarıya bakan ATM’ler de tercih edilebilmektedir. Burada önemli olan husus, ATM yetkili servis ve banka görevlilerinin gerektiği durumlarda mekanik kısma kolaylıkla ulaşmalarıdır.

Onay ve Uygulama

Yukarıda ifade ettiğimiz tüm aşamalardan sorunsuz geçen mülkler finans kuruluşlarına iletilir ve gerekli onayı yetkili merkezden alan yerler kurumsal olarak kiralanır. Kira bedelleri ve süreleri ATM yeri olarak gösterilen alanın potansiyeline ve gelecek vaatlerine göre şekillenmektedir. Ülkemizde genellikle ATM yer kirası olarak 500 ile 6000 bin TL arası ücret ödenmektedir.

ATM Yeri Başvurusu

ATM yeri için uygun yer ve alanınız varsa aşağıdaki bank adreslerini kullanarak mülkünüzü yetkili ekspertizlere ulaştırabilirsiniz. Böylece kurumsal kiracıya sahip olma avantajlarından faydalanabilirsiniz. Üstelik tüm bu başvuru ve talep işlemleri ÜCRETSİZ olarak yapılmaktadır.

  1. Halkbank ATM Yeri Öneri ve Başvuru Formu
  2. Ziraat Bankası ATM Yeri Önerme ve Başvuru Formu
  3. YapıKredi ATM Yeri Önerme ve Başvuru Formu
  4. İş Bankası ATM Yeri Önerme ve Başvuru Formu
  5. ING Bank ATM Yeri Önerme ve Başvuru Formu
Yetkili Eksper
Yetkili Eksper hakkında 41 makale
Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.

9
KİRALIK YER-ARSA BAŞVURU-ÖNERİ FORMU

avatar
Mehmet çadırcı
Ziyaretçi
Mehmet çadırcı

İstanbul arnavutköy de ana cadde üzeri

Adres
Yavuz selim mah sevban Mehmet cadd no44 Arnavutköy
Hakan
Ziyaretçi
Hakan

Kocaeli Gebze Osmanyılmaz mahallesi

Adres
Kocaeli Gebze Osmanyılmaz mahallesi işlek cadde
Açıklama
Kocaeli Gebze Osmanyılmaz Mahallesindeki dükkanımı uygun görürseniz ATM olarak kiraya vermek istiyorum
Hakan
Ziyaretçi
Hakan

Kocaeli Gebze Osman Yılmaz Mahallesi

Hakan
Ziyaretçi
Hakan

Gebze Osmanyılmaz Atm

Adres
Gebze Osmanyılmaz
Açıklama
Kocaeli Gebze Osmanyılmaz Mahallesindeki dükkanımı uygun görürseniz ATM olarak kiraya vermek istiyorum
Nejat Yılmaz
Ziyaretçi
Nejat Yılmaz

İstanbul Akpınar mah Malkoçoğlu cad no85 sancaktepe Samandıra

Adres
İstanbul Akpınar mah Malkoçoğlu cad no85 sancaktepe Samandıra
Açıklama
Mahallemizde sadece PTT vardır bankamatik için muhtarlıktan imzada toplanmıştır Bankamatik koyulacak Yerde güvenlik kameraları bulunmaktadır
Ramazan Aksoy
Ziyaretçi
Ramazan Aksoy

kiralık atm yeri önermek istiyorum.

Adres
hürriyet mahallesi 1053 sokak no:2/1 sarnıç / gaziemir/izmir
Açıklama
verilen adreste faal konumda bir atm mevcuttur yanında bir atm konulabilecek yerim mevcuttur işlek cadde atm lerin yoğun oldugu karşılıklı kalan bir konumdadır. değerlendirmenizi rica ederim.
Cüneyt Ipek
Ziyaretçi
Cüneyt Ipek

Abdullah Gül Caddesi No 2
Arnavutköy Bolluca

Adres
Marasall Fevzi Cakmak Cad 2, Arnavutköy
Açıklama
Muhtesem konumda Atm Yeri su an Garanti Banka ve Ziraat Banka Atm si var. Daha fazla Atm imkani var
Abdülhamit yaktubay
Ziyaretçi
Abdülhamit yaktubay

Arazi

Adres
Hasan Şaş bulvarı no 72
Açıklama
Metro durağı ve toplu taşıma durağı önü