ATM KiralamaBanka

ATM Kiralama Fiyatları – 2020

ATM kiralama fiyatları özellikle son dönemde artan talep ve banka şubelerinden yoğunluğun fazla olmasından dolayı özellikle kalabalık olabilen bölgelerde, bankaları daha çok ATM yeri kiralamaya sevk ettiğinden, lüks dükkanların kiralarıyla yarışır derecede yükseldi.

Asıl amacı ve genel kullanımı para çekme üzerine olan ATM’ler, artık gelişen teknoloji ile hem para çekme, para yatırma, havale, EFT, vergi ödeme, kredi kartı işlemleri gibi çeşitli bankacılık işlemleri için de kullanılabilir olması, insanların şubeye hiç girmeden bulduğu bir ATM’den işlemlerini kolayca yapabilmeleri sağlamakta.

Özellikle şubelerden yapılan havale ve EFT gibi işlemlerde hem sıra beklenmesi hem de tutara göre yüksek işlem ücretleri istenmesi, bu işlemler için şubeler boş olsa dahi insanları ATM kullanımına teşvik ediyor.

Bankalar bu yönelimden kendilerince oldukça memnun aslında. Şubeleri kredi ve kişisel bankacılık işlemleri için kullandırmak ve bu neticeyle daha az personel ve idari giderleri olması bankalar içinden oldukça avantajlı.

Siz de bankamatik için kiralık yerim var, çevresinde de yoğun insan trafiği ve bu bankaların başka bir ATM’si diyorsanız ve de gerçekten bu bölgede bankamatik ihtiyacı var diyorsanız. ATM Kiralama kategorisindeki çeşitli bankaların nasıl kiralama yaptıklarını ve başvuru formlarını inceleyebilirsiniz.

ATM Kiralama Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

ATM’ler de aslında normal dükkanlar ve evler gibi sokağın, caddenin, mahallenin işlekliğine göre değişkenlik gösteriyor. Şehrin dışında olması ya da şehir içi çok merkezi bir alanda olması fiyatları oldukça fazla etkileyen faktörler. ATM kiralama fiyatları da bu değişkenlere göre epey farklılık gösterse de artan talep ve düşük maliyetli olmaları nedeniyle artık dükkan kiralarıyla denk hatta belirli yerlerde kiralama bedelleri çok daha yüksek tutarlara çıkıyor.

Metro ve AVM ATM Kiraları

Metro istasyonlarında ve AVM gibi alanlarda bulunan 5 m2’lik alanlar için bankalar senelik 200.000 TL ile 500.000 TL arasında kiraları yıllık peşin olarak ödüyorlar. Buraların hem çok işlek olması hem de özellikle para yatırmak için AVM’leri tercih eden insanların olmasından dolayı ATM’lerin önünde uzun kuyruklar da oluşturuyor. Bu bakıma da ATM kiralama fiyatları oldukça yüksek.

Bireysel ATM Kiraları

Bireysel olarak işlek ve ATM için uygun bir yeriniz var, ATM yerinizi bir bankaya kiralamak istiyor ve bankamatik kira bedelleri ne kadar diye merak ediyorsanız 2020 yılı içerisinde bu tutar şehrin dışından yerlerde senelik ATM kiraları 15.000 TL, şehrin içi işlek yerlerde senelik 100.000 TL‘ye kadar çıkmakta. Cephe ya da direk arazi olarak kiralanabilen bankamatik cihazları, mülk sahibi kişileri atm kiralama yönüne sevk ediyor.

ATM Kiralama Şartları

Bankalara ATM yeri kiralama yoluyla başvuru sırasında sizlerden belirli şartları ve koşulları da sağlamanızı isteyeceklerdir. Neticede her dükkan ya da alan ATM olarak kullanılamaz. Standart olarak bankamatik kiralama şartları şu şekildedir;

  • İşlek bir caddede olması
  • En az 5 m2 ve kullanılabilir bir alan olması
  • Alanın iskana uygun olması
  • ATM yapılacak alanın insanların görebileceği konumda olması
  • Tapu sorununun olmaması

Standart olarak bu koşulları sağlayan bir yerinizi var, bölgede eksik olan bankaya kiralama başvurusunda bulunabilirsiniz.

Yetkili Eksper

Merhaba. Kiralık işyeri ve mülk ekspertizliği, atm önerme ve yer gösterme gibi tüm alanlarda bilgi ve haber içeriklerini sizlerle buluşturuyoruz.

İlgili Makaleler

guest
9 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Adem Aşkın
Adem Aşkın
Eylül 13, 2020 5:06 pm

Dükkan

Adres
Ciftehavuzlar mahallesi karaca CAD no 55
metin
metin
Eylül 19, 2020 8:44 am

atm için dükkan

Adres
istanbul ümraniye çavusbası caddesi 65c
Açıklama
dükkan ön cephesi 3 metre dükkan 19.5 m2 alt kat 13 m2 asma kat mevcut banka atmlerine kiralık en işlek noktada konum olarak
Mehmet emek
Mehmet emek
Ekim 16, 2020 1:59 pm

Kiralık çarşıya yakın ve esnafın olduğu yerde dükkanım banka şubesi olarak kiralık uşak merkezde

Adres
Sarayalti mahallesi 1 bereket sokak no 1
Açıklama
Yerimin cephesi 13 m. ye 6 m. Onu açık ve park sorunu olmayan biyer çarşıya yakın ve çevresi esnaf olan bı konumu var
nazan
nazan
Ekim 25, 2020 2:03 pm

istanbul maltepe de e5 e yakın işlek caddede 4 yol agzında kurumsallara kıralık dukkan

Adres
cevizli mah. tansel cad maltepe istanbul
Açıklama
Cevizli mah. Toros caddesi ve Tansel caddesi bitişiğinde, dört yol ağzında, Maltepe İstanbul adresinde Gülsuyu metro durağına 150 m mesafede insan yoğunluğunun fazla olduğu cadde üzerinde atm veya banka şube kiralaması için uygun 200 m2 lik yerimiz mevcuttur.(Civarında banka şubesi bulunmamaktadır.) .Ritim İstanbul a 200 m mesafede, civarında okullar ve üniversiteler de mevcuttur. Hemen yanında onkoloji hastanesi ve eczaneler bulunmaktadır.Plazalar, marketler (File,A101,Bim,Şok) bulunmaktadır. Dükkan Mehmet Fazlıoğlu üzerine kayıtlıdır ve ortak bulunmamaktadır. ATM Kira bedeli olarak 8.000,00 TL düşünülmektedir.Eğer kiralık yer arıyorsanız nazanfazlioglu@gmail.com üzerinden dönüş yapabilir
Arzu alpan koşar
Arzu alpan koşar
Kasım 26, 2020 10:18 am

Hazır atmlik dükkan

Adres
Camiikebir mah sıra berberler cad. Beyoğlu istanbul
Açıklama
Atm yeri hazır
853df7c8-0ce8-4cc3-88b2-5004c1df3527.JPG
aydın bülbül
aydın bülbül
Aralık 17, 2020 12:43 pm

ataşehir içerenköyde 4 yol kesişme noktasında 59 m2 yerimiz mevcuttur.

Adres
içerenköy mh.aydın sk.no:12/a
KAYHAN ALTINTAŞ
KAYHAN ALTINTAŞ
Aralık 22, 2020 5:45 am

Kozyatağı Cuma pazarı başlangıç noktasında Kaya Sultan Sokak üzerinde site güvenlik noktası bitişiğindeki alanı kiralamak istiyoruz.

Rıdvan özkan
Rıdvan özkan
Ocak 2, 2021 8:34 pm

Dukkan

Adres
İzmir caddesi cumhuriyet mahallesi no11
Açıklama
A101 Bim Şok Ayanoğlu cakefond nergis pide harikalar mutfaği canan ablanin yeri meşhur köfteci murat o cadde üstünde atm ye kiralik yer lokasyon çok güzel işlek yer
Volkan duru
Volkan duru
Ocak 10, 2021 8:15 am

Selamlar
İyi pazarlar
Atm ler için kiraya vermek istediğimiz yerimiz mevcut.
Aynı yerde bankalara da kiralama yapmak istiyoruz.

Adres
İstanbul
Başa dön tuşu
9
0
Gönderx
()
x